Zwierzę w naszym domu

Zwierzęta od wieków są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Wiele dzieci w dzieciństwie marzy o swoim małym zwierzaku, którym będą mogli się zaopiekować. Najczęściej są to pieski czy kotki. Rodzice często ulegają swoim pociechom fundując im wymarzonego psiaka. Owszem zwierzęta w wielu przypadkach są dobrym pomysłem, ponieważ pomagają w rozwoju dziecka, ale w części przypadków tak różowo już to nie wygląda. Zwierzę zwykle na początku w takich przypadkach jest obdarzone opieką, a w późniejszym okresie zwyczajnie przestaje być obiektem zainteresowania i ląduje najczęściej na ulicy lub w schroniskach. Są też przypadki, gdy w “praniu” wychodzi to, że nie posiadamy przykładowo odpowiednich warunków i środków do wychowania zwierzaka. By tego uniknąć, należy wszystko dokładnie przemyśleć, aby zakup psa był decyzją mądrą.

Zanim kupisz psa powinieneś:

1. Określić się jaka rasa psa Cię interesuje. Każda rasa posiada własną specyfikę. Niektóre przy przykładowo potrzebują większej ilości naszego czasu, odpowiednich warunków mieszkaniowych, czy też finansowych.

2. Bądź odpowiedzialną osobą. Psa kup tylko wtedy, gdy dowiesz się, że dana hodowla jest zarejestrowana i odpowiednio zajmuje się zwierzętami.

3. Podpisz umowę na zakup. Jest to prosta czynność, która w przyszłości ochroni Cię przed ewentualnymi nieprzyjemnościami. W takiej umowie powinny znaleźć się informacje dotyczące danych kupującego i sprzedającego, zdrowia psa, kwotę za którą zakupiło się psa oraz czy zwierzę jest przeznaczone do dalszej hodowli, czy też nie.