Modele sukni na ślub i wesele

Idealna suknia ślubna to taka, która idealnie pasuje do figury panny młodej, a także jej karnacji czy codziennego stylu. Nie do końca należy sugerować się panującymi trendami, a raczej odpowiednio dobranym fasonem do figury oraz własnym samopoczuciem. Istnieje wiele fasonów, które mogą podkreślić atuty, a także ukryć mankamenty panny młodej.

Rodzaje sukni ślubnych

Model klasyczny A
Najbardziej klasyczną i pasującą do wielu typów sylwetek, jest model klasyczny A. To suknia w kształcie trapezu, rozszerzana ku dołowi od linii bioder. Nadaje się idealnie do figury typu jabłko i gruszka, ponieważ potrafi zamaskować brzuszek i stworzyć wrażenie wcięcia w talii.

Model typu princessa
To model szczególnie polecany kobietom z wyraźnym wcięciem w talii. Model ten cechuje dopasowana góra i bardzo szeroki dół. Jest bogata w drapowania, falbany oraz ozdoby. Taka suknia może idealnie zamaskować zarówno szerokie jak i wąskie biodra. Nie jest polecana bardzo niskim paniom.

Model rybka
Taka suknia jest bardzo dopasowana u góry i rozszerza się dopiero od poziomu ud lub nawet kolan. Idealna dla kobiet wysokich i szczupłych, o ładnej talii i płaskim brzuchu. Suknia potrafi podkreślić każdą niedoskonałość figury, dlatego trzeba bardzo uważać przy wyborze tego typu modelu.

Model prosty
To suknia która jest prosta na całej długości i nie poszerza się ku dołowi. Najczęściej posiada wyraźne rozcięcie, ułatwiające poruszanie się. Idealnie nadaje się dla kobiet zarówno wysokich jak i niskich, o nienagannej figurze.

Możesz również polubić…