Najlepszy certyfikat

Mówisz dobrze po angielsku? Piszesz? Czytasz? Jak wysokie są Twoje umiejętności językowe? Wiesz? Sprawdzałeś? Może warto. Bardzo często takie potwierdzenie jest nam potrzebne. Czy to do pracy czy w innych celach. Jaki certyfikat najlepiej zrobić? Odpowiedź jest jedną.
Proficiency. Dlaczego? Bo to najbardziej znany i szanowany certyfikat, który dotyczy języka angielskiego. Dlatego też chyba najlepszym rozwiązaniem jest postawić na taką opcję. Proficiency, nazywany również CPE, to certyfikat wydawany przez University of Cambridge. Egzamin składa się z czterech części, które posiadają równą wartość. Sprawdzane są nasze umiejętności dotyczące czytania, pisania, słuchania oraz mowy. Aby zdać egzamin i uzyskać certyfikat powinniśmy uzyskać co najmniej 60 procent całości punktów. Inaczej egzamin nie jest zaliczony.

 

Kto może do niego przystąpić? Praktycznie każdy. Wyjątkiem są osoby, których rodzimym językiem jest właśnie język angielski. Egzaminy odbywają się w dwóch sesjach, praktycznie co pół roku. Być może w przyszłej sesji i Ty uzyskasz certyfikat. Co Ty na to? Spróbuj, naprawdę warto.

Możesz również polubić…