Kompetencje miękkie – dlaczego warto je rozwijać? Najlepsze szkolenia z negocjacji

W ostatnich latach możemy zaobserwować całkowitą zmianę nastawienia pracodawców do kwalifikacji pracowników. Kiedyś to wiedza teoretyczna była szczególnie pożądana, dziś wielu menedżerów i specjalistów do spraw HR wychodzi z założenia, że można ją w szybki sposób zdobyć, szczególnie w odniesieniu do pracowników niższego szczebla. Coraz większy wpływ na naszą karierę mają jednak tak zwane kompetencje miękkie, czyli całokształt zdolności, które umożliwiają łatwe nawiązywanie kontaktów, skuteczne negocjacje czy radzenie sobie ze stresem.

Te wszystkie możliwości są niezbędne to pracy w handlu, obszarach związanych z rekrutacją pracowników, gastronomii czy w szeroko rozumianym zarządzaniu. Szkolenia i warsztaty umożliwiają zdobywanie odpowiedniej wiedzy teoretycznej z zakresu motywacji i psychologii, jednak rozwój kompetencji miękkich powinien być stały i zrównoważony. W przeciwieństwie do podstaw naukowych danej branży, ich zdobywanie trwa często bardzo długo i w głównej mierze zależy od osobistych predyspozycji pracownika. Bardzo popularne są także rozwijające szkolenia negocjacje, które łączą w sobie zagadnienia teoretyczne oraz aktywną praktykę w formie warsztatów. Najlepsze szkolenia z negocjacji to takie, które w swoim programie zawierają dużą ilość ćwiczeń pod okiem doświadczonego trenera a ich rola może być nieoceniona zarówno w zawodzie, jak i w życiu codziennym.