Potwierdzenie z Cambridge

Umiejętności językowe są bardzo ważne i często przydatne. Jednak zdarza się, że oczekuje się od nas nie tylko umiejętności, ale również ich potwierdzenia. Musimy wtedy zdobyć jakiś certyfikat, który potwierdzi poziom nadaje biegłości językowej.
Jednym z takich certyfikatów jest cambridge proficiency . Oficjalnie nazywany jest certyfikatem CPE. Wydawany jest przez Uniwersytet Cambridge. To certyfikat uważany za najważniejszy wśród certyfikatów dotyczących języka angielskiego. Dlatego też wiele osób decyduje się, aby właśnie takim certyfikatem udokumentować swoje umiejętności.

 

Zdać go może każdy, kogo rodzimym językiem nie jest język angielski. Składa się z czterech podstawowych części: czytanie, pisanie, słuchanie oraz mowa. Każda część to identyczna ilość punktów. Aby zdać egzamin musimy uzyskać nie mniej niż 60 procent całości punktów. Po uzyskaniu wyników udzielana nam jest ocena i wydawany certyfikat.
Jeśli chcemy uzyskać takie potwierdzenie naszej biegłości językowej jakim jest Cambridge proficiency to musimy pamiętać, że egzaminy odbywają się jedynie od maja do czerwca oraz od listopada do grudnia. Dlatego wcześniej powinniśmy zapoznać się z terminami.

 

Możesz również polubić…