CPE- co to jest?

CPE – mówi Ci cos ta nazwa? Jeśli nie, to koniecznie musisz się z nią zapoznać. Szczególnie jeśli na codzień masz do czynienia z językiem angielskim. Czym więc jest CPE?
Jest to certyfikat językowy, inaczej nazywany proficiency. Wydawać by się mogło, że to tylko zwykły certyfikat. Jednak nie, to dokument uważany za najważniejszy wśród certyfikatów, które dotyczą języka angielskiego. Jest respektowany praktycznie na całym świecie. Na czym polega? Dostajemy egzamin, który składa się z czterech części.

 

Zawiera zadania dotyczące pisania, czytanie, słuchania i mowy. Każda część to taka sama ilość punktów do zdobycia. Aby zakończyć egzamin wynikiem pozytywnym, musimy uzyskać przynajmniej 60 procent punktów. Na podstawie wyniku wystawiana jest nam ocena. Proficiency możemy uzyskać jedynie w określonych terminach. Są dwie sesje – letnia oraz zimowa, które trwają po dwa miesiące.
Jeśli chcesz więc uzyskać taki certyfikat to musisz sprawdzić, kiedy dokładnie będzie się odbywał i jakie warunki musisz spełnić, szczególnie te administracyjne. To trudny egzamin, jednak mimo wszystko warto do niego podejść i spróbować określić swoje umiejętności językowe.

 

Możesz również polubić…