Mycie dachów na zamówienie

Jeśli nie chcesz mieć niepotrzebnych wydatków, zwróć uwagę na to, w jakim stanie jest dach Twojego domu. Pamiętaj, że tylko jego regularne czyszczenie i mycie, jak również drobne naprawy dekarskie chronią dach przed koniecznością remontu lub wymiany. Oczyszczanie dachu z zanieczyszczeń jest równie istotne jak mycie dachów podtrzymujące ich trwałość i ograniczające ewentualne szkody powstałe przez działanie czynników zewnętrznych.

Mycie dachów wykonanych z różnych materiałów

Mycie dachów należy zlecić firmie, która ma doświadczenie w realizacji tego typu prac. Profesjonalny usługodawca działa skutecznie, z należytym bezpieczeństwem, wykorzystując specjalny sprzęt i odpowiednie środki.

Biorąc pod uwagę częstotliwość mycia dachów z dachówką cementową, zależy ona od jakości dachówek. Dachy bez zabezpieczającej warstwy wymagają częstszego mycia. Równie regularne mycie trzeba zapewnić dachom krytym dachówkami ceramicznymi, które mają porowatą strukturę, co sprawia, że zatrzymują zabrudzenia. Tak samo poważnie należy traktować mycie dachów blaszanych.

Najrzadziej, bo raz na trzy lata, przeprowadza się mycie dachów na obiektach położonych z dala od zalesień i terenów uprzemysłowionych. Dachy narażone na zabrudzenia można myć raz na rok.

Dlaczego nie warto samodzielnie myć dachu?

Samodzielne mycie dachu nie jest skuteczne, bezpieczne i opłacalne. Firmy świadczące usługi w tej branży dysponują specjalistycznym sprzętem i narzędziami, a dodatkowo mają sprawdzone środki, dzięki którym dach zostanie skutecznie oczyszczony i umyty, a dodatkowo zaimpregnowany, co pozwala zapomnieć o pracach na dachu na wiele najbliższych lat. Tego typu prace najlepiej zlecić firmie, która ma duże doświadczenie i jest dobrze opiniowana przez klientów. Istotne jest również to, aby usługodawca wykonywał drobne prace dekarskie. Dach może wymagać nie tylko mycia, ale też naprawy. Pamiętaj, że mycie dachu samemu to duże ryzyko, którego nie warto podejmować.

Możesz również polubić…