Do czego uprawnia egzamin FCE?

Coraz częściej słyszy się, że egzamin fce jest wymagany przez pracodawców, aby potwierdzić znajomość naszego języka. Jest w tym dużo prawdy, więc jeśli chcesz co nieco dowiedzieć się na ten temat. Koniecznie zajrzyj do poniższego materiału.

Do czego uprawnia egzamin FCE? Dlaczego warto jest zdać ten certyfikat i kiedy można się na to zdecydować? Jak przygotować się do egzaminu FCE? Czy lekcje online mogą zastąpić kurs stacjonarny podczas nauki? Jak wygląda cała procedura i z jakich części składa się cały egzamin? Co warto na ten temat wiedzieć? Czy egzaminu FCE można nie zdać? Co jeśli egzamin nie zostanie zaliczony tak jakbyśmy sobie życzyli? Na to oraz wiele innych pytań odpowiedź znajdziesz czytając poniższy materiał. Sprawdź i dowiedz się dlaczego warto jest przygotować się do egzaminu FCE w dzisiejszych czasach.

Do czego uprawnia egzamin FCE? Dlaczego warto jest zdać ten certyfikat i kiedy można się na to zdecydować?

Egzamin FCE potwierdza naszą znajomość języka na poziomie B2. Nie daje on żadnych uprawnień, ale jest mile widziany wśród pracodawców. Dodatkowo, wiele uczelni wymaga zaliczenia certyfikatu na tym poziomie na studiach. Posiadając FCE jeden egzamin w sesji będzie mniej, a jest to dość duży egzamin.

Jak przygotować się do egzaminu FCE? Czy lekcje online mogą zastąpić kurs stacjonarny podczas nauki?

Warto wziąć udział w kursie, aby przerobić wszystkie elementy egzaminu na własnej skórze. Możesz zrobić to online i to rozwiązanie kiedy masz mniej czasu. Warto jednak pamiętać, że wymaga ono sporo samodyscypliny.

Jak wygląda cała procedura i z jakich części składa się cały egzamin? Co warto na ten temat wiedzieć?

Egzamin podzielony jest na dwie części: pisemną i ustną. Warto jednak mieć na uwadze, że arkusz zazwyczaj wygląda podobnie i nie ma dużych zaskoczeń.

Czy egzaminu FCE można nie zdać? Co jeśli egzamin nie zostanie zaliczony tak jakbyśmy sobie życzyli?

Egzaminu nie można zaliczyć. Uzyskanie mniej niż 60 procent punktów potwierdza znajomość języka na poziomie B1.

Możesz również polubić…