Na te 3 aspekty warto zwrócić uwagę, wybierając nowe uchwyty do mebli

Czasem wystarczy kilka prostych kroków, aby zyskać nowy wygląd mebli – jednym z nich może okazać się wybór odpowiednich uchwytów. Te trzy punkty warto wziąć pod lupę, jeśli planujemy ich wymianę.

Bogactwo możliwości

Dostępny na rynku asortyment oferuje nam prawdziwe bogactwo możliwości. Możemy zdecydować się zarówno na metalowe uchwyty do mebli, jak i te wykonane z drewna lub tworzyw sztucznych. Ciekawa opcją mogą okazać się także szklane lub ceramiczne gałki do mebli. Wiele opcji w zakresie wyboru kolorów i wzorów może przyprawić nas o zawrót głowy, dlatego przed zakupem zastanówmy się, jaki styl będzie odpowiednio komponował się nie tylko z szafką, komoda czy etażerką, ale także całym pomieszczeniem, w jakim ulokujemy odnawiany mebel.

Zgodnie z pomieszczeniem

Wybierając uchwyty, zwróćmy uwagę także na to, w jakim pomieszczeniu się pojawią. W kuchni lub łazience ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się produkty przystosowane do kontaktu z wodą – np. pokryte dodatkową warstwą silikonu. W gabinetach lub salonie, gdzie pierwsze skrzypce gra design pomieszczenia, możemy wybrać elementy o bardziej dekoracyjnym stylu. Z kolei w dziecięcym pokoju warto postawić na proste gałki do mebli, które zapewnią pewny chwyt i będą wygodne w użytkowaniu dla małych rączek naszych pociech.

Uchwyty a jakość

Gdy znajdziemy już uchwyty do mebli, które wpadną nam w oko i dopasowane będą zarówno do stylu konkretnego mebla, jak i pomieszczenia, zwróćmy uwagę na ich jakość. Niekiedy dobrym pomysłem jest inwestycja w nieco droższe produkty, ale oferowane przez producenta cieszącego się dobrą opinią. Wykonane z solidnych materiałów uchwyty oraz gałki posłużą nam o wiele dłużej.

 

Możesz również polubić…