Jak sprawdzić swój poziom angielskiego online?

Masz trochę wolnego czasu, który zwykle marnujesz na lenistwo? Nie Ty jeden! Co powiesz na to, żeby spożytkować czas wolny na coś, co może odmienić Twoją przyszłość? Brzmi intrygująco, prawda? Nauka języka angielskiego (zarówno ta stacjonarna, jak i online z nauczycielem albo samodzielna) przyniesie Ci mnóstwo korzyści i może przyczynić się do znalezienia lepszej pracy.

Od czego zacząć?

Naukę języka angielskiego najlepiej zacząć od ustalenia poziomu Twojej wiedzy. Angielski online umożliwia Ci sprawne podjęcie tematu. A jeśli nie określisz poziomu swojego języka, możesz niepotrzebnie powtarzać materiał podstawowy, który już dawno masz opanowany lub trafisz na lekcje, z których nic nie zrozumiesz, bo są na zbyt zaawansowanym poziomie.

Swój poziom języka angielskiego można sprawdzić za pomocą dwóch metod. Pierwsza jest szybka i bezpłatna. To ogólnodostępne testy poziomujące online (tak zwane placement tests). Ocenić w nich możesz znajomość środków językowych, czyli słownictwo, konstrukcje językowe oraz gramatykę. Brakuje niestety tak zwanej części “Speaking”, ale od czegoś trzeba zacząć.

Dostępne testy językowe online

Istnieje wiele różnorodnych testów oceniających poziom języka angielskiego dostępnych w Internecie. Między innymi Test Cambridge z 25 pytaniami, którego wynik jest podpowiedzią – z jakim egzaminem kwalifikującym poziom języka, sobie poradzicie najlepiej. Również 25 pytań zawiera nieco trudniejszy Test British Council ze zdaniami do uzupełnienia, wskazaniem synonimów i kolokacji.

Poza tym dwoma znajdziesz w Internecie mnóstwo innych testów sprawdzających poziom znajomości języka angielskiego. Dzięki nim szybko i sprawnie dowiesz się, co już potrafisz lub jakie masz braki. Drugą metodą, która jest znacznie pewniejsza, ale wymaga większego nakładu energii, finansów i czasu – jest spotkanie z lektorem języka angielskiego i pozwolenie mu na ocenę Twoich umiejętności. Gotowy na test?

Możesz również polubić…