Renomowany certyfikat

Obecnie dużą uwagę przykłada się do umiejętności językowych. Dziś kiedy szczególnie język angielski jest bardzo potrzebny, znajomość go na poziomie zaawansowanym jest szczególnie istotna. Warto mieć jednak potwierdzenie naszych umiejętności na papierze. Do tego służą nam certyfikaty.
Jednym z najważniejszych jest CPE czyli Certificate od Proficiency in English. Co to dokładnie jest? Jest to certyfikat uważany za najważniejszy wśród certyfikatów dotyczących języka angielskiego. CPE składa się z czterech podstawowych części. Jest to słuchanie, pisanie, czytanie i mowa. Z każdej części otrzymujemy zadania do rozwiązania.

 

Ważne jest też to, że każda część jest tak samo ważna i możemy uzyskać z nich taką samą ilość punktów. Później na podstawie wyniku przypisywana jest nam ocena. Aby zdać egzamin i uzyskać certyfikat, musimy zaliczyć wszystko na 60 procent punktów.
Egzamin jest organizowany w dwóch sesjach. Sesja letnia odbywa się od maja do czerwca, natomiast sesja zimowa od listopada do grudnia. Warto uzyskać taki certyfikat, ponieważ ma on uznanie nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Możesz również polubić…