Korepetycje dla studenta

Korepetycje to rodzaj zając poza szkolnych, które pozwalają uczniowi na powtórzenie materiału, przygotowanie pracy domowej lub poruszenie niezrozumiałych dla nauczanego zagadnień. Lekcje takowe odbywają się pod okiem nauczyciela wyspecjalizowanego w danym przedmiocie. Istnieją głosy jakoby udzielanie prywatnych lekcji stanowiło szarą strefę branże edukacyjnej. Jednak wielu z nas ma świadomość, iż bez pomocy nie będzie w stanie pojąć materiału potrzebnego do zaliczenia egzaminów.

W Polsce z usług korepetytorów korzysta aż 67 % uczniów. Dzięki współpracy podejmowanej indywidualnie, z nauczycielem po lekcjach najczęściej nadrabiają oni braki z angielskiego i matematyki. Na dodatkowy zarobek w naszym kraju, który stanowi udzielanie prywatnych lekcji liczyć mogą także nauczyciele hiszpańskiego, francuskiego oraz włoskiego, a także chemii oraz fizyki. Statystyki mówią jasno, iż to języki i przedmioty ścisłe zdominowały trudny do zmierzenia i rozległy rynek korepetycji.

Nie tylko uczniowie…

65% spośród tych które korzystają z pomocy w edukacji poza placówka oświaty, to osoby w wieku szkolnym. Bardzo duża cześć z nich stanowią licealiści i uczniowie techników, którzy chcą lepiej przygotować się do egzaminów maturalnych.

Mało z nas zdaje sobie sprawę, że z usług indywidualnych nauczycieli korzystają także studenci. Informatyka, gramatyka, poetyka, biologia- do wyboru do koloru! Jeśli dobrze poszukamy specjaliści wytłumaczyć mogą nam wszystko. Ich wiedza i kompetencje pozawalają na nadrobienie materiału w trakcie prywatnych lekcji, jakimi są korepetycje pedagogika nie jest tutaj wyjątkiem.

 

Możesz również polubić…