Jak wykorzystać internet do nauki języka obcego?

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że znajomość języka obcego to bardzo przydatna umiejętność. Przydaje się zarówno w pracy jaki życiu codziennym. W dzisiejszych czasach mamy dużo więcej możliwości niż kiedyś. Nauka przychodzi nam łatwiej i bardziej naturalnie. Skończył się okres kiedy na pamięć wkuwaliśmy słówka.

Oglądanie filmów w obcym języku

Jeśli już zdecydujemy jakiego języka się uczyć warto zacząć stopniowo wprowadzać go jak najwięcej do naszego życia. Dobrym pomysłem jest oglądanie filmów na YouTube. Mamy tam możliwość wyszukania ludzi z całego świata i śledzenia ich życia. Najlepiej wybrać osobę, która nagrywa filmiki z dziedziny, która nas interesuje. Dla większości filmików w języku angielskim generowane są automatyczne napisy w tym języku. Może to znacznie ułatwić nam zrozumienie przekazu. W ten sposób uczymy się języka naturalnie. Tak samo jak małe dzieci uczą się obserwując świat. Tak i my możemy nauczyć się sporo z oglądania filmów. Zwłaszcza, że ich twórcy nagrywają je w języku, który dla nich jest językiem ojczystym. Warto również słuchać podcastów nawet jeśli z początku nie do końca wszystko z nich rozumiemy. Ważne by zapewnić sobie stały kontakt z językiem.

Kontakt z obcokrajowcami

Dzięki aplikacją takim ja Instagram możemy w łatwy sposób komunikować się z osobami mieszkającymi na całym świecie. Czytanie ich postów, opisów do zdjęć czy zostawienie komentarza to świetny sposób na kontakt z językiem. Nie wymaga on wiele wysiłku. Nie jest to też nudne zakuwanie słówek, co sprawi, że tak łatwo się nie zniechęcimy.

 

Możesz również polubić…