Zagraj w sudoku na telefonie

Sudoku to rewelacyjna matematyczna łamigłówka, dzięki której poprawiamy swoją pamięć, rozwijamy umiejętność logicznego myślenia jak również możemy doskonale bawić się w naszym wolnym czasie. Jeszcze kilka lat temu sudoku można było znaleźć w czasopismach, obecnie jednak również i ta rozrywka przeniosła się do Internetu. Możemy zagrać w nią również na telefonie. Sprawdźmy, jak to zrobić!

Jak to zrobić

Do zagrania w sudoku potrzebujemy naszego smartfona oraz Internetu. Istnieją niezliczone aplikacje, dzięki którym możemy rozwiązywać tego typu łamigłówki. Ogromną zaletą tychże jest to, że możemy spędzić czas z sudoku w każdym miejscu i o każdej porze a żeby rozwiązać zagadkę nie potrzebujemy ołówka ani papieru bo wszystko wpiszemy w telefonie. Ponadto, żeby wytężyć swój mózg nie musimy nawet ruszać się z kanapy czy łóżka. Tego typu gry ściągniemy przez sklep Google Play lub app store. Wiele z tych aplikacji jest dostępnych po polsku zatem do korzystania z nich nie potrzebujemy znajomości języka obcego. Ponadto gry często umożliwiają rozbudowany samouczek czy system podpowiedzi, co jest nieodzowną pomocą dla początkujących. Zaletą będzie również fakt wyboru poziomu trudności.

Najlepsze aplikacje

Jakie są gry sudoku dla początkujących?

W tym artykule polecimy kilka najlepszych, takich od których warto zacząć naszą przygodę z tego typu łamigłówką.
Pierwszą z polecanych aplikacji jest Sudoku.com – darmowe klasyczne łamigłówki sudoku opracowana przez Easybrain. Aplikacja jest wysoko oceniana przez użytkowników. Jej wielką zaletą jest wybór poziomu trudności (dla początkujących i dla zaawansowanych) jak również system statystyk, który pozwoli śledzić nam nasze postępy w grze. Gra oferuje również codzienne wyzwania, za rozwiązywanie których możemy otrzymywać wirtualne trofea a także śledzić osiągnięcia innych uczestników. Zaletą będzie również prosty i intuicyjny interfejs, możliwość wyboru motywów kolorystycznych oraz podpowiedzi w razie gdyby zabrakło nam pomysłów.
Kolejna apka, którą warto polecić to Darmowe Polskie Sudoku od Lezigame. Jest to polska gra, w polskiej wersji językowej. Możemy wybrać tutaj spośród pięciu poziomów trudności, dwóch rodzajów siatek (klasyczne i nieregularne), atutem aplikacji jest również kolorowa i żywa grafika. Także tutaj mamy wyzwania na każdy dzień tygodnia, wiele wariantów gry, personalizacji czy możliwość podejrzenia statystyk. Liczba generowanych plansz jest nieograniczona.
Inną aplikacją jest Sudoku – Darmowe i Polskie – to także polska aplikacja, w zupełności darmowa, opracowana przez Fassor. Mamy tutaj cztery poziomy trudności, możliwość robienia notatek. Liczba generowanych plansz również jest nieograniczona zatem zabawa mlze trwać dosłownie non-stop. Zaletą tej aplikacji jest możliwość korzystania z niej nawet bez dostępu do Internetu zatem nic nie przeszkodzi nam w rozwiązywaniu sudoku.
Ostatnią z polecanych w artykule gier będzie Najlepsze Sudoku od Soodex Labs. Zaletą gry są setki poziomów. Zaczynamy od najprostszych zagadek by z czasem przejść do tych znacznie trudniejszych. Poszczególne poziomy charakteryzują się niezwykle barwną i atrakcyjną grafiką oraz możliwością personalizacji aplikacji.
Gry sudoku dla początkujących to znakomita rozrywka w każdym miejscu i czasie. To również trening umysłu i naszych szarych komórek.

Możesz również polubić…