Co zabrać ze sobą do pracy czy szkoły?

Bardzo często mamy problem ze skomponowaniem posiłku do pracy czy szkoły. Tradycyjne kanapki bardzo szybko się nudzą…Czy są jakieś alternatywy? Oczywiście, że tak.. O to kilka podpowiedzi dla zabieganych osób, które nie chcą spędzać długich godzin w kuchni.

Smacznie i zdrowo

Ciekawą odmianą będą rożnego rodzaju wrapy. Gotowe placki możemy kupić praktycznie w każdym skalpie. Warto zdecydować się na tortille pełnoziarniste. Mają one zdecydowanie więcej błonnika, a więc będą zdrowsze. A co do środka tu wszystko zależy od naszej kulinarnej wyobraźni. Możemy zwijać różne warzywa, sery czy mięsa. Warto eksperymentować z rożnymi smakami. Taki zawijaniec będzie świetnym posiłkiem dla dzieci. Mogą go szybko i łatwo zjeść.

Inny pomysł na danie na wynos, to szybka smaczna sałatka. Tu również możemy eksperymentować z różnymi smakami. Do wyboru mamy wiele gatunków warzyw. Wielbiciele drugich śniadań na słodko mogą przygotować sobie sałatkę na słodko. Aby ten posiłek był bardziej sycący do naszej sałatki możemy dodać kasze, ryż czy makaron. Sałatkę możemy przygotować dzień wcześniej. Wtedy wszystkie smaki się “przegryzą”.