Gdzie najlepiej montować drzwi ppoż?

Jednym z najczęstszych materiałów jakie są wykorzystywane przy produkcji drzwi przeciwpożarowych jest z pewnością aluminium. Nadaje ono konstrukcją dużą wytrzymałość i zaliczany jest do jednego z najtrwalszych materiałów budowlanych.

Gdzie najczęściej wykorzystywane są drzwi ognioodporne?
Są bardzo często stosowane w budownictwie przemysłowym oraz użyteczności publicznej. W miejscach publicznych gdzie przebywa większa liczba osób jest to wymóg narzucony odgórnie, co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Coraz częściej jednak drzwi te montowane są również w domu, co w takich niebezpiecznych sytuacjach jak pożar zabezpiecza przed rozprzestrzenianiem się ognia, co może uchronić nas i naszych bliskich przed utratą zdrowia czy życia.
Mogą być montowane jako drzwi zewnętrze, ale zaleca się aby montować je częściej między częścią mieszkalną czy garażem lub kotłownią.

Drzwi aluminiowe ppoż mogą również posiadać dodatkowe cechy takie jak zabezpieczenia przed włamaniami czy dobrą izolacyjność akustyczną. Wszystko to zależy od ich ceny, która jest znacznie wyższa od zwykłych drzwi jakie montujemy mieszkania. Warto jednak jest się zdecydować na tego typu zabezpieczenie, które dodatkowo zwiększa poczuci bezpieczeństw we własnym domu.

 

Możesz również polubić…