Czytanie lektur, a streszczenia ich.

Lektury szkolne to bogata wiedza, literatura najlepszych twórców polskich. Najwybitniejsi pisarze stworzyli dzieła literackie, które są przeznaczone do nauki. Młodzież polska może pogłębiać swój język ojczysty czytając rzemiosło literatury. Lektury to nie tylko historia spisana na kartach, ale i gramatyczne zwroty, pojęcia tworzące zdania. Dzięki głębokiemu czytaniu uczeń poprawi swoje słownictwo, swój język. Jego opowiadania, prace pisemne oraz dyktanda wyglądają o niebo lepiej.

Czytanie również streszczeń wprowadza ucznia w rozumienie lektury, która nie zawsze jest łatwa w opanowaniu. Streszczenia lektur zazwyczaj są w sprzedaży w księgarniach online i nie tylko. Streszczenia to pewna forma wspomagania w czytaniu lektur. Zwłaszcza są pomocne przed egzaminem maturalnym, gdzie to należy przeczytać ponad 50 książek i zrozumieć każdą z nich. Stosując wspomaganie uczeń opanuje do perfekcji dział lektur szkolnych.
Dlatego też nie należy zbyt krytykować streszczeń wspomagających czytanie lektur.