Kursy maturalne w Poznaniu – gdzie znaleźć i dlaczego warto z nich korzystać?

Uczniowie cieszą się pierwszymi chwilami letnich wakacji, ale mimo wszystko już teraz warto pomyśleć o kolejnym roku szkolnym i dobrze się do niego przygotować. Szczególnie jeśli w perspektywie jest egzamin maturalny, czyli jeden z najważniejszych egzaminów w życiu każdego ucznia. To właśnie od wyników matury zależy bowiem, czy abiturient dostanie się na wymarzony kierunek studiów. Jak najlepiej przygotować się do matury? Niezwykle pomocne są kursy maturalne, o których opowiemy w naszym artykule.

Kursy maturalne – Poznań

Jeśli interesują cię kursy maturalne Poznań ma znakomitą ofertę edukacyjną, skierowaną właśnie dla maturzystów. Wybierz działającą od 2013 roku szkołę Symposio, która zajmuje się tylko i wyłącznie przygotowaniem uczniów do egzaminów. Kursy maturalne odbywają się w salach zajęciowych, zlokalizowanych w samym centrum Poznania. Nie kolidują w żaden sposób z planem lekcji, gdyż organizowane są w godzinach popołudniowych, od poniedziałku do piątku. Zajęcia obejmują dwie godziny lekcyjne z rzędu.

Co istotne – zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach, co pozwala na ustalenie dogodnego terminu, ale przede wszystkim efektywną pracę z każdym kursantem. Ponadto można zapisać się na dwa lub trzy przedmioty – swego rodzaju „pakiety maturalne”, aby jak najlepiej przygotować się do wszystkich egzaminów maturalnych. Język polski, język angielski i matematyka są prowadzone na dwóch poziomach, a mianowicie: podstawowy i rozszerzony. Pozostałe przedmioty obejmują zakres rozszerzony.

Dlaczego warto zdecydować się na kursy przygotowujące do matury?

Korzystanie z kursów maturalnych niesie za sobą wiele zalet. Jeśli zdecydujesz się na naukę w Symposio, to możesz liczyć przede wszystkim na takie korzyści jak:

 • Matura Key – wyjątkowy program nauczania, przygotowany przed doświadczonych dydaktyków pod kątem egzaminu maturalnego.
 • Stacjonarne kursy maturalne w niewielkich grupach.
 • Praktyczne ćwiczenia – program nie przewiduje nudnych wykładów, ale ciekawe i przydatne do egzaminu maturalnego ćwiczenia.
 • Korzystne ceny (w porównaniu do kosztów korepetycji) – istnieje także możliwość rozłożenia płatności na raty (8 lub 9 rat).
 • Wykwalifikowana (i bardzo sympatyczna!) kadra nauczycieli.
 • Kontakt z nauczycielem online – kursy maturalne online nie są dostępne, ale za to uczeń może kontaktować się z nauczycielem w dowolnym czasie (całą dobę, przez 7 dni w tygodniu). Doświadczenie pokazuje, że jest to ogromne wsparcie dla kursantów.
 • Darmowe powtórki przed maturą (ze wszystkich przedmiotów).

Do kogo skierowany jest kurs maturalny?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – kurs przygotowujący do matury jest skierowany do wszystkich, którym zależy na tym, by zdać maturę. Zarówno z jak najlepszym wynikiem (wielu kursantów uzyskuje doskonałe wyniki, zbliżone do maksimum), jak i wystarczającym, by zdać (dla osób, które obawiają się oblania egzaminu).

Ogólnie rzecz biorąc, kursy przygotowawcze sprawdzą się u osób, które:

 • Chcą ugruntować swoją wiedzę i poprawić wyniki w nauce – przygotowanie do matury to jedna rzecz. Druga to ugruntowanie i utrwalenie wiadomości. Wsparcie, jakie otrzymasz, pozwoli uzyskać lepsze wyniki na maturze (średnio o 34% więcej), ale także na świadectwie. Szybko nadgonisz zaległości i poprawisz stopnie. To taki miły „efekt uboczny” uczęszczania na kursy.
 • Chcą uzyskać możliwie najwyższy wynik na maturze – jak najwyższe wyniki to przepustka na wymarzoną uczelnię.
 • Potrzebują pomocy w nauce – nie ma co ukrywać, nauczyciele nie zawsze potrafią dotrzeć do uczniów i efektywnie przekazywać wiedzę. Kursy maturalne prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę to dodatkowe wsparcie i nieoceniona pomoc w nauce. Szczególnie że możliwy jest kontakt online z nauczycielem.
 • Chcą poznać skuteczne techniki uczenia się i łatwe sposoby rozwiązywania zadań – w szkole z pewnością tego nie uczą, ale podczas kursów dowiesz się, jak efektywnie się uczyć, aby nie ślęczeć nad podręcznikami. Ponadto nauczysz się rozwiązywać zadania maturalne, co przełoży się na wyższe wyniki na maturze.
 • Chcą zapoznać się ze specyfiką testów maturalnych i formatem egzaminu – warto wiedzieć, jak wyglądają i na czym polegają zadania, jeszcze zanim napiszesz egzaminy próbne.

Podsumowując; kursy maturalne pozwolą bez problemu zdać egzamin maturalny. Są przeznaczone dla osób, które obawiają się tego egzaminu, ale także dla tych, które chcą uzyskać maksymalne wyniki. Niezależnie od motywacji – możesz liczyć na profesjonalne podejście, efektywne zajęcia grupowe w miłej atmosferze oraz wsparcie nauczycieli na drodze ku zdaniu matury.

Możesz również polubić…