Kosztowna naprawa telefonu

Koszty naprawy telefonów komórkowych mogą być naprawdę wysokie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak droga jest naprawa takiego urządzenia dopóki sami nie będą mieli potrzeby oddać swojego urządzenia do serwisu. Tym bardziej jeśli będzie to autoryzowany serwis danego producenta.

Jaką kwotę trzeba przygotować na naprawę?

Ile kosztuje naprawa telefonu? Każdy, kogo telefon uległ uszkodzeniu zastanawia się nad tym. Im droższy był to telefon, tym kosztowniejsza będzie naprawa takiego urządzenia. Oczywiście bardzo wiele zależy od tego, co uległo uszkodzeniu, jaki element telefonu. W przypadku ekranu będzie to kwota minimum 200-300 złotych. Zazwyczaj jest ona wyższa w okolicach 500-600 złotych. najdroższe modele mają ekrany, których wymiana kosztuje nawet 1500 złotych. Nie każdy może sobie pozwolić na taki serwis. Z tego powodu spora grupa osób decyduje się na zakup części zamiennych nieznanego pochodzenia. Czy warto? Prawda jest taka, że jakość zamienników jest kiepska. W momencie gdy dowiadujemy się jednak ile kosztuje naprawa telefonu, to wiele osób z niej rezygnuje.

Czy warto naprawiać starsze telefony?

W przypadku starszych urządzeń nie warto decydować się na ich naprawę, przynajmniej w większości przypadków. Oczywiście jeśli wymiany bądź naprawy wymaga głośnik czy mikrofon, a koszt mieści się w granicach 100 złotych, to można taką naprawę rozważyć. Jeśli jest ona jednak znacznie droższa, to może okazać się, że lepszym i zarazem tańszym wyborem jest zakup nowego telefonu z niższej półki.