Kiedy brać korepetycje?

Niektórzy uczniowie borykają się z problemami w szkole. Dla wielu z nich najtrudniejsze są przedmioty ścisłe. Korepetycje z matematyki będą wówczas dobrym pomysłem na uzupełnienie braków w wiedzy.
Jeśli chcemy by dziecko uczęszczało na korepetycje poszukajmy ogłoszeń w internecie. Możemy też popytać rodzinę i znajomych, czy znają kogoś kto udziela lekcji.

Kiedy brać korepetycje, żeby uczeń odniósł korzyści? Najlepiej jest kiedy dodatkową naukę rozpoczniemy przed rozpoczęciem drugiego półrocza lub na początku roku szkolnego. Gdy chcemy by dziecko uzyskało dobrą ocenę na koniec roku, korepetycje w ostatniej chwili mogą nie przynieść efektów.
Korepetycje z matematyki są najpopularniejsze. Uczniowie korzystają też z takiej formy pomocy jeśli chodzi o języki obce, np. angielski.

Kiedy brać korepetycje – w ciągu tygodnia, czy w weekend? Najlepiej jest, gdy dodatkowa nauka odbywa się w weekend. W ciągu tygodnia dzieci i młodzież mogą odczuwać zmęczenie i wieczorne korepetycje nie zapadną w pamięci.
Od lat osoby zajmujące się oświatą nalegają, aby nauka matematyki odbywała się z podziałem na grupy zaawansowania, tak jak ma to miejsce na lekcjach angielskiego. Póki co, tysiące dzieci, które nie wynoszą dostatecznej wiedzy z publicznej szkoły, musi brać korepetycje z matematyki lub innych przedmiotów.