Jak nauczyć dziecko grać w szachy?

Szachy – gra niezliczonych korzyści

Szachy to gra, która niesie ze sobą wiele korzyści. Pozytywnie wpływa na rozwój dzieci, dlatego została wprowadzona jako przedmiot do szkół. Warto jednak zadbać o to, żeby poza placówką, gdzie nauczyciel niekoniecznie jest pasjonatem szachów, maluch miał możliwość kształcenia swoich umiejętności.

Pozaszkolna nauka gry w szachy może odbywać się w domu. Ale co, jeśli sam nie potrafisz grać na tyle dobrze, żeby szkolić młodego adepta? Nic straconego! Zapisz swoje dziecko na zajęcia z gry w szachy, prowadzone przez profesjonalistów i pasjonatów – Chess for Kids. Twoje dziecko zarazi się miłością do szachów, a Ty zauważysz znaczne postępy w jego ogólnym rozwoju.

Domowe treningi szachowe

Tymczasem możesz ćwiczyć grę z maluchem w domu, aby nabierał pewności i wprawy. Sposób poruszania się figur szachowych i ogólne zasady gry nie są wcale zbyt skomplikowane. Łatwo nauczysz się ich googlując w Internecie. Potem możesz pomóc małego graczowi w nauce – obojgu Wam sprawi to niebywałą przyjemność.

Oprócz wieczornych partyjek wspieraj dziecko jeżdżąc z nim turnieje i zawody. Czas poświęcony dziecku na pewno zaprocentuje w przyszłości. A wspólna pasja i wieczory spędzane obok siebie zbliżą Was jeszcze bardziej. Twoje dziecko będzie zadowolone, a Ty szczęśliwy, że masz z nim taki świetny kontakt.

Zajęcia w Chess for Kids

Wybierając naukę u profesjonalistów, zastanów się, czy lepiej Twemu dziecku będzie uczyć się na zajęciach indywidualnych, czy może grupowych. To zależy od osobowości malucha. Jedne dzieci wolą towarzystwo i chętniej wtedy uczestniczą we wszelkich zajęciach, nawiązując przy okazji przyjaźnie, a inne wolą skupić się we własnym towarzystwie.

Zajęcia szachowe odbywają się w stałych terminach, ale jeśli wybierzecie indywidualny tok – wypracujecie z nauczycielem odpowiadające Wam pory. Ponadto, na zajęciach przygotowywany jest plan treningowy – w grupie dostosowuje się go do wszystkich graczy; na zajęciach indywidualnych jest tworzony pod kątem Twojego dziecka, jego umiejętności i potrzeb.