Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle otrzymał certyfikat „Chronimy Dzieci”

Certyfikat jest przyznawany w ramach realizacji programu profilaktyki przemocy wobec dzieci „Chronimy Dzieci”, którego autorem i koordynatorem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Celem programu jest zapobieganie i przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci poprzez wprowadzenie Standardów Ochrony Dzieci przed krzywdzeniem. Realizacja programu uwzględnia również dostarczenie dzieciom wiedzy na temat unikania zagrożeń oraz możliwości uzyskania pomocy i wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych.

Ideą programu jest przyznawanie certyfikatu „Chronimy Dzieci” placówkom, które spełniają wysoki poziom standardów ochrony dzieci oraz oferują wysoką jakość programów ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Realizacja programu „Chronimy Dzieci” przez placówkę oznacza, m.in. że: