Godziny pracy w roku szkolnym 2017/18

poniedziałekwtorekśrodaczwartekpiątek
745 – 1220745 – 1445745 – 1220745 – 1445

Regulamin biblioteki szkolnej

1. Z biblioteki szkolnej mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.
  2. Zgromadzone w bibliotece zbiory można:
    • wypożyczać do domu,
    • czytać lub przeglądać na miejscu (księgozbiór podręczny, czasopisma, multimedia).
  3. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki (w tym tylko jedną lekturę obowiązkową). Lektury - na okres 2 tygodni, inne książki - na okres 1 miesiąca.
  4. Uczniowie przygotowujący się do olimpiad, konkursów mają prawo do wypożyczenia większej ilości książek jednorazowo.
  5. Jeżeli czytelnik nie przeczytał książki a wypożyczalnia nie ma na nią zamówień, może przed upływem terminu zwrotu prosić o jego sprolongowanie.
  6. W czasie choroby zakaźnej panującej w domu, uczeń nie może korzystać z biblioteki.
  7. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem.
  8. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę (inny dokument) musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez bibliotekarza pozycję o wartości odpowiadającej aktualnej antykwarycznej cenie pozycji zagubionej (zniszczonej).
  9. W przypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.
  10. W przypadku nie zwracania w terminie wypożyczonych książek, wychowawcy klas otrzymają upomnienia imienne dla uczniów przetrzymujących książki, celem przekazania ich rodzicom na wywiadówkach.
  11. Wypożyczone książki i inne rodzaje zbiorów bibliotecznych powinny być zwrócone do biblioteki w ogłoszonym terminie.

historia